Sektörler
Turizm

Turizm

Limak, turizm sektörüne 1995 yılında Limak Arcadia ile giriş yapmıştır. Faaliyette bulunulan her sektörde öncü ve lider olma ilkesinden hareketle yatırımlara devam edilerek, 1998 yılında Antalya Kemer’de Limak Limra ve 2002 yılında Antalya Belek’te Limak Atlantis hizmete açılmıştır.

2000 yılında Limak International Hotels & Resort markası yaratılarak, “Warm Hospitality & Excellent Service - Sıcak Misafirperverlik ve Mükemmel Hizmet” sloganı marka vaadi olarak tescil ettirilmiştir. 2006 yılında Limak Ambassadore ile şehir otelciliğine adım atılmış, aynı yıl Antalya Lara’da, Limak Lara ülke turizmine kazandırılmıştır. 2010 yılında Türkiye’nin ilk termal butik oteli Limak Yalova Termal hizmete açılmıştır. Turizm Grubu’nun en yeni halkası Limak Eurasia Hotel, 2011 yılında İstanbul Kavacık’ta hizmete girmiştir.

Bugün itibarıyla grup, 5.000 yatak kapasitesine sahiptir. Tesislerde yıl boyu hizmet verilmekte ve yüzde 80’i aşan doluluk oranları istikrarlı bir şekilde sürdürülmektedir. Limak Turizm Grubu, yerli konuklarının yanı sıra her yıl dünyanın 40’a yakın ülkesinden gelen misafirleri ağırlamaktadır.

Limak Turizm Grubu yatırımlarına Kıbrıs’ın Bafra bölgesinde inşaatına devam edilen Limak Cyprus Deluxe Hotel ile devam etmektedir. Deniz, kum, güneş turizminin yanına kongre, golf, sağlık ve spor turizmi gibi alternatif turizm çeşitleri de eklenirken, şehir otelciliğinden resorta, sağlıktan havalimanı otelciliğine kadar geniş bir yelpazede faaliyet göstermektedir.

Uluslararası zincir olmak hedefiyle ilerleyen Limak Turizm Grubu, çeşitli coğrafyalarda otel yatırımları için çalışmalarını sürdürmektedir. Diğer otel zincirlerinden farklı olarak otellerinin “a’dan z’ye” kurulması, inşaatı ve işletmesini tamamen bünyesinde gerçekleştiren grup, inşaattan gelen tecrübesi ile yatırım ve maliyet alanlarında yüksek tasarruf sağlamaktadır.

Tedarik zincirinde oluşturulan sistem, ölçek ekonomisinden etkin bir şekilde yararlanma olanağı yaratmaktadır. Grup, yeni otellerinin kadrolarını da kendisi eğiterek, hizmet kalitesinde standardı sağlamakta ve insan kaynağını sürekli geliştirmektedir.

Turizmin gelişmesinde önemli etkenlerden biri de çeşitlilik olduğundan, spor turizminin sunduğu fırsatlardan yararlanma konusunda sektöre yönelik hizmetler sürekli geliştirilmektedir.

Alternatif turizmin en önemli segmentlerinden biri olan spor turizmiyle de fark yaratılmakta, futbolun yanı sıra birçok farklı spor müsabakalarında gruplar ağırlanmaktadır.

Ülkemizin spor turizmindeki potansiyeli oldukça büyüktür. Sadece Antalya’ya her yıl 1.200 futbol takımı kamp yapmak üzere gelmektedir. Geçtiğimiz yıl 350 futbol takımı ve toplamda yaklaşık 18 bin sporcu Limak otellerinde konaklamıştır. Bunun dışında basketbol, voleybol, judo, tenis, rugby, softbol, beyzbol ve daha birçok  spor turnuvasına, milli takım seçmelerine, milli takım hazırlıklarına farklı otellerimizde ev sahipliği yapılmıştır.

Antalya’da bulunan Limra, Arcadia, Atlantis otelleri ve tatil köyleri ile Lara Deluxe Otel adına 2011 yılından beri ağaç dikme organizasyonu düzenlenmektedir. Orman ve Su İşleri Bakanlığı’nın tahsis ettiği, Antalya’nın Serik ilçesindeki 100 dönümlük araziye her yıl otellerine gelen misafirleri için ağaç diken Limak, hatıra ormanına 2017 yılında 10 bin adet kara servi ve fıstık çamını daha eklemiştir. Antalya dışında, Limak Turizm Grubu’nun İstanbul Kavacık’taki oteli Limak Eurasia Luxury Hotel’in açılışında davetlilere söz verilen 500 ağaç da törenle dikilmiştir. Hatıra Ormanı Projesinde 10 yılda 100 bin ağaç dikilmesi hedeflenmektedir.

Limak Turizm Grubu otellerinde konaklayan misafirlerine evlerinde, balkonlarında, bahçelerinde yetiştirebilecekleri bitki tohumları hediye etme geleneğini 2017 yılında da devam ettirmiştir. Tohum setleri içerisinde ayçiçeği, rezene, hatmi, cosmos, erguvan, ekinezya, kişniş, adaçayı, anason, kekik, melisa, okaliptüs, fesleğen ve karaçam olmak üzere 14 çeşit bulunmaktadır.

Limak Turizm Grubu, Anadolu topraklarından çıkmış önemli isimleri özellikle yurt dışından gelen misafirlerine tanıtmak üzere “Başucu Kitapları” projesini yürütmektedir. Proje kapsamında odalarda Mevlana, Karagöz-Hacivat ve Dede Korkut hikâyeleri kitapçıklar halinde bulunmaktadır. Ayrıca misafirlere Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk’undan da mesajların yer aldığı kitapçıklar hediye edilmektedir.

Her sene olduğu gibi, 2017 yılında aldığı ödüllerle başarılarını taçlandıran Limak Turizm Grubu, 2018 yılını sürdürülebilir büyümesini devam ettireceği ve uluslararası bir otel zinciri olma hedefine daha da yaklaşacağı bir yıl olarak değerlendirmeyi hedeflemektedir.

www.limakhotels.com