Sosyal Sorumluluk
Kurumsal Sorumluluk
Eğitim

Eğitim

Türkiye’nin Enerji Akademisi

Limak Enerji’nin Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile birlikte hayata geçirdiği “Türkiye’nin Enerji Akademisi” ilk mezunlarını verdi. Türkiye’nin farklı üniversitelerinde mühendislik eğitimi gören 100 öğrenci, 4 ay süren online eğitim sonrasında iki günlüğüne İstanbul’a geldiler. Katıldıkları sınavın ardından sertifika almaya hak kazanan mühendislik öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar. Yeni eğitim döneminde de 100 öğrencinin eğitimi devam ediyor.

Programı başarıyla tamamlayan üniversite öğrencileri, Boğaziçi Üniversitesi Sertifikası yanı sıra, BÜYEM’in akredite olduğu, dünyanın en büyük eğitim çözümleri kuruluşu Pearson tarafından, ABD başta olmak üzere 21 farklı ülkede geçerli NCCER Enerji Sertifikası almaya da hak kazanıyor.

KEDS

Kosova’da elektrik dağıtım faaliyetlerini yürüten Kosova Elektrik Dağıtım Şirketi (KEDS) tarafından Kosova’daki işsizlik sorununun çözümüne katkıda bulunmak amacıyla kurulan KEDS Akademi, dördüncü dönem mezunlarını verdi. Yaklaşık 9 ay süren eğitimlerini başarıyla tamamlayan öğrenciler, KEDS bünyesinde ve tüm AB ülkelerinde geçerli BTEC sertifikası sayesinde Avrupa’da çalışma imkânı kazanıyor. Başlangıçta sadece Kosova’da Priştina Üniversitesi ve teknik liseler ile işbirliği halinde olan KEDS Akademi’ye, dördüncü dönemde Gilan, Prizren, Mitrovica ve Peja’daki devlet üniversiteleri de katıldı.

KEDS Academy’de tamamlanan 4 dönemde, 192 mezun verilerek, 126 gence istihdam sağlandı.

LimakASI

Priştina Uluslararası Adem Yaşari Havalimanı olarak ülkedeki genç ve yetenekli iş gücüne yeni kariyer fırsatları sunmak için, Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Priştina Üniversitesi ve Fransa Sivil Havacılık Okulu ENAC işbirliğiyle başlattığımız sosyal sorumluluk projesi, Limak Havalimanı Hizmetleri Enstitüsü (Limak Airport Services Institute - LimakASI) üçüncü mezunlarını verdi. İlk yılında 201’i kız olmak üzere toplam 450 öğrencinin başvurduğu eğitim programına, Boğaziçi Üniversitesi tarafından yapılan iki zorlu sınav ve mülakat ardından girmeye hak kazanan, Priştina Üniversitesi’nin değişik fakültelerinde okuyan 30 son sınıf öğrencisi, altı aylık teorik ve pratik eğitim ile üç aylık stajlarını başarıyla tamamlayarak mezun oldular. Program ile, öğrencilerin kazandığı Havalimanı İşletmeciliği sertifikaları Avrupa Birliği Havacılık Müktesebatına uyumlu 70’den fazla ülkedeki 100’den fazla havalimanında ve ilgili sektör kuruluşlarında geçerli olacak. Akademik eğitim ile özel sektörün bilgi birikimi ve deneyimini bir araya getiren LimakASI, bulunduğu coğrafyada havalimanı işletmeciliği alanında yetişmiş işgücü konusunda referans eğitim merkezi olarak faaliyetlerini başarıyla yürütüyor.

Limak ASI’de, toplam 3 dönemde 90 mezun verilerek, 63 gence istihdam sağlandı.

LimakPort İskenderun Engelliler Basketbol Takımı Sponsorluğu

LimakPort’un desteklediği İskenderun Engelliler Basketbol Takımı, 2013-2014 sezonunda birinci lige yükseldi ve play-off maçlarını namağlup tamamlayarak şampiyon oldu.

Yeni sezonda da mücadelesine başarılı bir şekilde devam eden İskenderun Engelliler Basketbol Takımı Süper Lig’e yükselmeyi hedeflemektedir.

 

Bu Gençlikte İŞ Var!

2011 yılında üniversite gençliğinin girişimcilik farkındalığını artırarak fikirlerine destek olmak için oluşturulan “TÜSİAD Bu Gençlikte İŞ Var!” yarışmasında, Limak Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir ve Kurumsal Finans Direktörü Kerem Güzel rehberliğindeki, enerji iletim hatlarında oluşan buz yükü sorununa uzun ömürlü, akılcı ve düşük maliyetli bir çözüm oluşturmayı amaçlayan projeleriyle Amasya Üniversiteli Buz Dökücüler ekibi 25.000 TL tutarındaki üçüncülük ödülünün sahibi oldu.

 

“Şehrin Işıkları” Fotoğraf Yarışması

2017 yılında, UEDAŞ tarafından beşincisi düzenlenen, “Şehir ve Işık” temalı ulusal fotoğraf yarışmasına, profesyonel ve amatör fotoğrafçılar katıldı. Yarışma sonunda, dereceye giren fotoğraflardan oluşan sergi açıldı.

 

“Bi Kitap Daha Aydınlık Bi Hayat”

UEDAŞ tarafından yürütülen “Bi Kitap, Daha Aydınlık Bi Hayat” projesi kapsamında gerçekleştirilen kitap toplama sürecinin sonunda, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen, kütüphanesi olmayan veya yetersiz olan köy okullarını kütüphane ile buluşturuldu.

 

LimakPort Türk Kızılayı kan bağışı kampanyası

Türkiye’nin ihtiyacı olan kanın tamamının güvenli ve düzenli bağışçılardan sağlanması konusunda 2005 yılından bu yana Ulusal Kan Temini Projesi’ni yürüten Kızılay’a, Holding merkezi ve diğer birçok grup şirketimizin yanı sıra, bu defa LimakPort çalışanları destek verdi. LimakPort ve Kızılay işbirliği ile, ihtiyaç sahipleri ve kan bağışçısı olan gönüllü çalışanlar LimakPort’ta bir araya geldi. Bu etkinliğe katılan 36 çalışanımız,  kan bağışında bulunarak ihtiyaç sahiplerine destek verdi.

 

UEDAŞ Koro Topluluğu

UEDAŞ Türk Halk Müziği Korosu, bölgeye hem sanatsal bir faaliyet daha kazandırmak, hem de farkındalık oluşturmak amacıyla, farklı yörelere ait Türk sanat ve halk müziği parçalarını Kızılay yararına söyledi. UEDAŞ Türk Halk Müziği Korosu, halk müziğine gönül vermiş 20 UEDAŞ çalışanından oluşurken, çalışanlar konsere 3 ay boyunca hazırlandı. Gerçekleştirilen konserden elde edilen tüm sponsorluk geliri ve desteği Türk Kızılay’a bağışlandı.


“Kardeşim Üşümesin” Kampanyası

2013 yılından bu yana UEDAŞ tarafından yürütülen “Kardeşim Üşümesin” projesi kapsamında, Bursa’nın dağ köylerinde belirlenen 9 okulun ihtiyaç sahibi öğrencilerine kışlık giysi yardımında bulunulmaktadır.


Mikrokredi

Limak, 21 Kasım 2008 tarihinde Siirt Kurtalan’da açılan ilk mikrokredi şubesine bağışta bulunarak, mikrokrediyi destekledi.

Kuruluşundan bugüne kadar 3.038 mikro girişimci kadına kredi veren Şube, 2017 yılında 401 mikro girişimci kadına 813.988,31 TL mikrokredi kullandırmıştır.