Sosyal Sorumluluk
Limak Vakfı
Limak Filarmoni Orkestrası

Limak Filarmoni Orkestrası

 

Limak Vakfı tarafından, 2017 yılında birbirinden farklı binlerce duyguya kulak vermek adına, müziğin sınırsız evrensel gücünden ilham alınarak, genel sanat yönetmenliğini dünyaca ünlü tenor Murat Karahan’ın yaptığı Limak Filarmoni Orkestrası kuruldu.

Türkiye’nin önde gelen şeflerinden Rengim Gökmen yönetimindeki orkestranın ilk performansında, Zeki Müren’in zamansız şarkılarına yer verildi. Limak Filarmoni Orkestrası, Türk müziğini çok sesli yorumlayarak, geniş kitleleri çok sesli müzikle buluşturmayı amaçlıyor. 

Orkestra, Ankara ve İstanbul’da verdiği konserlerin ardından çıktığı Türkiye turnesi kapsamında, 8 farklı ilde Zeki Müren’in en sevilen şarkılarını farklı bir yorumla izleyicilerle buluşturdu. Turne, sanat güneşi Zeki Müren’in doğum yeri olan Bursa’da, yine onun doğum günü olan 6 Aralık 2017 tarihinde başladı ve 13 Ocak 2018 Trabzon konseri ile son buldu. 
Limak Filarmoni Orkestrası, 2018 yılında da Zeki Müren’in unutlulmaz şarkılarını sevenleriyle buluşturmaya devam ediyor.

Tamamı profesyonel 70 müzisyenden oluşan Limak Filarmoni Orkestrası’nın konser gelirleri, Limak Vakfı tarafından hayata geçirilen farklı sosyal sorumluluk projelerine aktarılıyor.