Sosyal Sorumluluk
Limak Vakfı
Limak Sohbetleri

Limak Sohbetleri

 

 

2016 yılında Limak Vakfı bünyesinde başlatılan Limak Sohbetleri ile akademisyen, yazar, sanatçılardan oluşan konuşmacıların ağırlandığı bir platform ile toplumun eğitim alanında gelişimine katkı sağlanması hedeflenmektedir. 

Limak Sohbetleri’nin ilki 3 Aralık 2016 tarihinde Ankara’da yapıldı. Birçok anne ve anne adayıyla geniş bir ağ ve arkadaşlık kuran, yazar, anne, kreatif direktör Şermin Yaşar’ın konuk konuşmacı olduğu etkinliği yaklaşık 500 kişi izledi. Çocukların gelişim süreçlerinde annelerin ve ebeveynlerin üstlenmesi gereken roller ve çocukların kişisel gelişimleri hakkında deneyimlerini aktaran Yaşar’ın yaklaşık iki saatlik sunumu ilgiyle izlendi. 

Limak Vakfı’nın  sportif çalışmalarına destek verdiği down sendromlu milli yüzücü Caner Ekin’in başarı hikayesini konu alan, Limak Sohbetleri’nin ikinci etkinliği ise “1 Kulaç Fazlası”,  17 Mart Cumartesi günü Ankara’da gerçekleştirildi. Caner Ekin’in 18 yıllık antrenörü ve Zihinsel Yetersiz Çocukları Yetiştirme ve Koruma Vakfı (ZİÇEV) Spor Genel Koordinatörü Osman Akdemir, profesyonel geçmişi ve Caner Ekin’in başarı hikayesini katılımcılarla paylaştı. Down sendromuna yönelik farkındalık yaratmayı amaçlayan ve hem duygusal hem neşeli anlara sahne olan etkinliğe geniş bir katılım oldu.