Sosyal Sorumluluk
Limak Vakfı
Türkiye’nin Enerji Akademisi

Türkiye’nin Enerji Akademisi

Türkiye’nin Enerji Akademisi Limak Enerji’nin Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ile birlikte hayata geçirdiği “Türkiye’nin Enerji Akademisi” hem mühendislik öğrencilerine enerji sektörü alanında iş fırsatları sunarak genç işsizliğine karşı bir çözüm üretmekte hem de enerji sektörünün üretim, dağıtım ve pazarlama ihtiyacına uygun kalifiye iş gücünün yetiştirilmesi konusunda örnek bir sanayi-üniversite işbirliği yaratmaktadır.

Hedeflerimiz doğrultusunda Türkiye’nin enerji üretimi ve elektrik dağıtımında öncü şirketlerinden Limak Enerji, bu projeyle sadece sektörel bazda değil, yetişmiş iş gücü alanında da ‘piyasa yapıcı’ konumunu güçlendirecektir. Limak Enerji olarak Türkiye’nin Enerji Akademisi bünyesinde Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi’yle işbirliği yaparak her yıl devlet üniversitelerinin elektrik, elektrik-elektronik, makine, inşaat, endüstri, enerji sistemleri, maden, petrol, jeoloji, meteoroloji ve işletme mühendislik bölümlerinden öğrenciler programa davet edilmektedir. Mülakat aşamalarını geçerek seçilen 100 başarılı 3. ve 4. sınıf üniversite öğrencisi, Türkiye’nin Enerji Akademisi’nde uluslararası geçerliliği olan sertifikalı online eğitim programına katılmaktadır.

Programın ikinci yılında eğitimlerini tamamlayan 100 öğrenci daha online eğitim sonrasında iki günlüğüne İstanbul’a geldi. Katıldıkları sınavın ardından sertifika almaya hak kazanan mühendislik öğrencileri, 5 Temmuz 2018 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde düzenlenen törenle sertifikalarını aldılar.